Forum cybernetyczne Strona Główna Forum cybernetyczne
http://autonom.edu.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Józef Kossecki o ACTA
Autor Wiadomość
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Sro Gru 05, 2012 8:32 pm   Józef Kossecki o ACTA

Jerzy Siuta udostępnił(a) link.
3 lutego
Józef Kossecki o ACTA
http://www.youtube.com/wa...layer_embedded#!
www.youtube.com


W.D.: Nie czytałem tej umowy, dlatego nie odniosę się do jej treści. Odnieść mógłbym się tylko do tego, co widziałem i o czym czytałem w związku z ACTA.
Nie płacę za te systemy (np. pliki), które są za darmo (ich właściciele nie chcą za nie pieniędzy). Za wszystkie inne systemy sprzedawane (przez ich właścicieli) płacę (lub chciałbym zapłacić), ale nie dlatego, że muszę, bo tak stanowi prawo, ale dlatego, że chcę (z własnej nieprzymuszonej woli). Chcę jednak płacić SPRAWIEDLIWE ceny. Chcę więc także SPRAWIEDLIWEGO podziału pracy i płacy. O to chcę walczyć. Nie chcę za darmo tego, co jest płatne. Wprost przeciwnie - zapłaciłbym czasem nawet za to, co jest za darmo, np. za muzykę, która mi się spodoba. Zapłaciłbym, gdyby tylko było mnie stać... Lub inaczej: zapłacę, gdy tylko będzie mnie stać.

Złych skutków nie da się zlikwidować inaczej jak poprzez likwidowanie przyczyn, które je wywołują.

Jeśli chodzi o skany książek w zbiorze "autonomu", to wbrew pozorom nie są one udostępniane do ściągania po to, żeby nie trzeba było ich kupować (sam mam aż pięć sztuk "Cybernetyki i charakteru"; kupiłem je na Allegro, gdy zarabiałem 400 zł/m-c, z czego 200 zł wydawałem na bilet miesięczny), ale przede wszystkim dlatego, bo są albo trudno dostępne, albo w ogóle niedostępne.
17 lutego o 22:45 · Lubię to!
Krzysztof Kawalec W Autonomie treści publikowane są za zgodą autorów albo co najmniej przy braku ich sprzeciwu (jak w przypadku dzieł nieżyjącego już Mariana Mazura), więc przypuszczam, że nie są naruszane prawa autorskie.
18 lutego o 08:18 · Lubię to!
W.D.: Jeśli jednak są łamane jakieś przepisy, to zakładam, że ich nieprzestrzeganie jest nie tylko nieszkodliwe, ale i pożyteczne.
18 lutego o 20:13 · Lubię to!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group