Forum cybernetyczne Strona Główna Forum cybernetyczne
http://autonom.edu.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karta biblioteczna (Cybernetyka i charakter)
Autor Wiadomość
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 7:49 pm   Karta biblioteczna (Cybernetyka i charakter)

Będąc z wizytą w czytelni, przeglądałem katalog kartkowy w poszukiwaniu Cybernetycznej teorii układów samodzielnych. Nie znalazłem, ale za to przepisałem recenzję z karty bibliotecznej książki Cybernetyka i charakter. Oto jej treść:
Cytat:
Książka polskiego specjalisty w zakresie psychologicznych, socjologicznych i naukowoznawczych zastosowań cybernetyki. W rozdziałach wstępnych autor omawia podstawowe pojęcia i metody badawcze oraz interdyscyplinarny charakter tej nauki. Zasadnicza część pracy poświęcona jest wykorzystaniu metod cybernetycznych w rozwiązywaniu problemów psycho-socjologicznych ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia źródeł motywacji i czynników kształtujących charakter człowieka. Eseistyczna forma pracy oraz naukowa ścisłość wywodu ilustrowanego przykładami z życia codziennego i dzieł literackich decydują o jej walorach poznawczych i popularyzatorskich. Indeks przedmiotowy. Spis oznaczeń. Dla czytelnika znającego podstawowe zagadnienia psychologii i teorii informacji.
 
 
krzysztof

Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 9:16 pm   

W zasadzie to poprawny opis:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group