Forum cybernetyczne Strona Główna Forum cybernetyczne
http://autonom.edu.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: W.D.
Czw Mar 15, 2018 2:02 pm
Moje notatki
Autor Wiadomość
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Czw Mar 15, 2018 2:01 pm   Moje notatki

Komentarze dodane dziś pod przypiętym postem.
Korzystacie ze stron typu "spotted" na Facebooku? Może macie jakieś uwagi, którymi chcielibyście się podzielić.
Zapraszam na forum - http://www.tqm.home.pl/forum/viewtopic.php?t=3392

Gdyby ktoś chciał wyrazić swoje zdanie nt. takiego systemu wymiany informacji (przypięte posty na tablicach stron na Facebooku), to zapraszam forum do tematu: http://www.tqm.home.pl/forum/viewtopic.php?p=3918
Po kilku dniach je usunąłem.

-
[ Dodano: Nie Mar 18, 2018 2:42 pm ]
Dodałem post na tablicy "autonom" o treści: "
Mazur w artykule z 1966 roku dotyczącym nauczania historii w szkole wątpiącym w słuszność twierdzenia, że historia nie zarysowuje się uczniowi w sposób syntetyczny, proponował, żeby sobie i swoim znajomym zadać pytanie, co się w Polsce działo w czasach Joanny d'Arc, Kolumba lub Cromwella.
Od tamtego czasu pewnie niewiele się zmieniło w nauczaniu tego przedmiotu. Jedno jednak na pewno uległo zmianie - mamy internet!
Gdyby więc Wikipedia zrealizowała postulat (Mazura), to odpowiedź na to pytanie każdy, kto jej nie zna, mógłby dziś otrzymać w mig!
Link do tematu-postulatu na forum: http://forum.autonom.edu.pl/viewtopic.php?p=3926

(Zgodnie z zasadami obowiązującymi na tej stronie, ten post może zostać po jakimś czasie usunięty. Proszę więc nie dodawać komentarzy pod nim.
Zachęcam do rejestracji/zalogowania się na forum i na nim wyrażenia swojego zdania.) (- W.D.)"

-
08.12.18 Jakiś czas temu zmieniłem temat "Wsparcie finansowe" na "Utrzymanie serwera i domeny". Początkowo temat dotyczył mojej osoby, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że nie mogę prosić o datki na utrzymanie samego siebie.
Dziś usunąłem z tego tematu:
Odnośnie wysokości wpłacanych kwot: nie mam żadnych oczekiwań (i nie wyobrażam sobie, żebym mógł mieć) co do wysokości przekazywanych mi sum. Może tylko jedno: żeby były możliwie jak najniższe. Za najmniejszą będę wdzięczny i z góry dziękuję za wszystkie.

[ Dodano: Pią Lut 12, 2016 12:20 pm ]
Bardzo dziękuję za te wpłaty, które dotychczas otrzymałem. Jednocześnie chciałbym prosić wszystkich, którzy jeszcze zdecydują się zrobić przelew, aby przekazywali tylko drobne kwoty (10zł, a nawet 5 czy 2 (i mniej)). Wolałbym, jeśli mogę sobie tutaj pozwolić na taką uwagę, otrzymać jak najmniejsze wsparcie od jak największej liczby osób (żeby ciężar finansowy rozłożył się mniej więcej po równo na wszystkich udzielających wsparcia, ale zarazem był jak najlżejszy do udźwignięcia).

Poniżej komentarze usunięte z tablicy Facebooka:
Tomasz Biały Również dorzuciłem od siebie kilka groszy. Dziękuję za bezcenny wkład w szerzeniu dorobku naukowego Polskiej Szkoły Cybernetyki.
Lubię to! · Odpowiedz · Wiadomość · 10 luty o 22:33
autonom.edu.pl
autonom.edu.pl Pani Tomku, bardzo dziękuję za wpłatę. Z miłe słowa także, choć należą się ona przede wszystkim tym, którzy aktywnie przyczyniają się do tego, że zbiór się rozrasta. - W.D.
Lubię to! · Odpowiedz · 1 · 12 luty o 11:42 · Edytowany
Arkadiusz Wójcik
Arkadiusz Wójcik Panie Wojtku, wlasnie dokonalem wplate. Mam nadzieje, ze choc troche pomoze.
Lubię to! · Odpowiedz · Wiadomość · 10 luty o 13:10
autonom.edu.pl
autonom.edu.pl Panie Arku, serdecznie dziękuję za przelew. Nie spodziewałem się tak wysokiej kwoty. Czytając Pański komentarz myślałem o znacznie mniejszej sumie (poniżej 50zł). Pozwoli więc Pan, że zdecydowaną część tych pieniędzy potraktuję jako pożyczkę i zwrócę, gdy tylko nadarzy się okazja. Raz jeszcze dziękuję - bardzo mnie Pan podratował. - W.D.
Lubię to! · Odpowiedz · 1 · 12 luty o 11:42 · Edytowany
-
-
"Założony temat można później wykorzystać jako miejsce np. na ciąg dalszy dyskusji rozpoczętej podczas spotkania w realu lub np. zdać w nim krótką relację ze spotkania." - usunięte z wątku Dodawanie i wyszukiwanie zaproszeń. Zaproszenie to zaproszenie - dyskusje na forum w odpowiednich do tego wątkach.
"Datę można będzie zmienić na inną, jeśli nikt nie skorzysta z zaproszenia." Usunięte z tego samego tematu. Powód: może to prowadzić do nieporozumień, np. gdy ktoś komuś poda link do zaproszenia (zmiana terminu).


---

. - z tematu "Spotted"

Usunąłem z forum: "Wysłany: Nie Lis 25, 2018 5:02 pm - temat "Spotted"
Odpowiedzią na strony typu "spotted", przynajmniej jeśli chodzi o nawiązywanie znajomości, może być zakładanie profili charakterologicznych.
Gdyby każdy miał taki profil, to pośrednictwo Facebooka (a w szczególności stron typu "spotted"), np. w poszukiwaniu osób tylko raz widzianych (nawet bardzo dawno temu), stałoby się zbędne. Tym samym rola tych wszystkich złośliwców (wśród których nie brakuje nawet osobników wręcz o sadystycznych upodobaniach), którzy przeszkadzają w nawiązywaniu znajomości, korzystając z faktu, że mogą bez przeszkód dodawać komentarze pod każdym postem na stronie, znacząco spadłaby!
Z powyższych względów przestałem się interesować swoją stroną i pewnie wkrótce ją usunę. Dodatkowo utwierdziłem się w przekonaniu, że profile charakterologiczne i wyszukiwarka Google to chyba najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza że nawet nie wymaga rejestracji, kiedy chce się z niej skorzystać

Dodałem post na tablicy "autonomu" (05.06.2020): "Może ktoś ma ochotę na udział w "zabawie"? Na czym ona miałaby polegać? Wyszukujemy na fb zapytania typu "jestem tu nazwa miejscowości całe miasto/cała wieś" (bez cudzysłowów) i dodajemy swoje komentarze. Jeśli więc ktoś jest teraz np. w Warszawie, to może wyszukać za pomocą zapytania "jestem tu warszawa całe miasto" odpowiedni post (strony Spotted: WORLD, jej adres to: facebook kropka com ukośnik spottedworld), zawierający wszystkie te słowa, a następnie dodać swój komentarz, starając się trzymać wytycznych, które podane są w przypiętym poście na wspomnianej stronie). Ja np. byłem wczoraj w Dynowie, a dziś dodałem swój komentarz pod dedykowanym tej miejscowości postem. A może ktoś, kto czyta te słowa, znajdował się wczoraj gdzieś w pobliżu Dynowa, i chciałby dodać swój komentarz. Gdyby okazało się, że brakuje szukaniej miejscowości na liście, to - zgodnie z tym, co jest napisane w przypiętym poście - może ona zostać w każdej chwili dodana.

PS Proszę nie dodawać komentarzy pod tym postem; zostanie on usunięty. Swoje zdanie, np. na temat strony Spotted: WORLD, można wyrazić na forum w temacie http://www.tqm.home.pl/forum/viewtopic.php?t=3511
A o samym zjawisku "spotted" tutaj - http://www.tqm.home.pl/forum/viewtopic.php?t=3392


16 czerwca o 10:50 ·

Dziękuję! wszystkim za udział w zbiórce - serwer został opłacony na kolejny rok. Lista osób, które wzięły udział w zbiórce, wraz z wysokością przekazanych darowizn, w temacie: http://forum.autonom.edu....php?p=3994#3994 - W.D.



Możliwe również, że swoją lokalizację będę podawał na fb w formie komentarzy dodawanych pod postami-miejscami (strony Spotted: WORLD), które to można wyszukać za pomocą zapytań takich jak np. "jestem tu warszawa całe miasto" (bez cudzysłowów).

[ Dodano: Nie Cze 27, 2021 7:39 am ]
Dziś (27.06.21) usunąłem z tablicy "autonomu" na fb post: "autonom.edu.pl
6 czerwca o 09:46 ·
Za kilka dni (dokładnie 14 czerwca 2021) mija termin płatności za serwer (639,60 zł/rok), na którym znajduj się "autonom". Gdyby ktoś chciał się dorzucić, to proszę o wpłaty. Dane potrzebne do przekazania pieniędzy znaleźć można na forum w temacie: www.forum.autonom.edu.pl/viewtopic.php?t=3331. Z góry dziękuję za datki i pozdrawiam - W.D." wraz z komentarzami:
"Maciej Węgrzyn
oki, ale dodaj te pozycje co Ci posłałem

· Odpowiedz
· Wiadomość · 2 tyg.

Maciej Węgrzyn
i jak wyglądają efekty zbiórki?
· Odpowiedz
· Wiadomość · 1 tyg."

[ Dodano: Nie Sie 22, 2021 8:08 am ]
Zaproszenie powinno zawierać słowo "zaproszenie" oraz datę (najlepiej w formacie: dzień miesiąca miesiąc rok, np. 16 listopad 2018); miejscowość już niekoniecznie, zwłaszcza jeśli zaproszenie zawiera link do lokalizacji; gdyby jednak chodziło o coś, na co nie można zaprosić podając terminu, można ograniczyć się do samego słowa "zaproszenie".

[ Dodano: Nie Sie 22, 2021 8:15 am ]
Można zapraszać nie tylko na spotkania, ale też i do dyskusji telefonicznych, zwłaszcza że możliwość spotkań jest niestety (m.in. z powodu odległości) znacznie utrudniona. Do udziału w jakichś innych działaniach również można zapraszać w ten sam sposób.

[ Dodano: Nie Sie 22, 2021 8:18 am ]
Dodawanie zaproszeń

Każdy zarejestrowany użytkownik może dodawać własne zaproszenia (jeden temat dla jednego zaproszenia na konkretny termin).

Dodając wydarzenie na fb, jako lokalizacja musi zostać podana lokalizacja któraś z bliżej lub dalej położonych ode od nas miejsc, do których jest się w stanie na pewno dotrzeć. Ta sama lokalizacja (nazwa miejscowośći) musi znaleźć się w nazwie tematu (zaproszenia) na tym forum.
Przeszłe wydarzenia są prędzej czy później usuwane z podstrony "Wydarzania" "autonomu" na fb.
Pamiętajmy o możliwości zgłoszenia wydarzenia w Kiwiportalu.
Dodawanie wydarzeń w Kalendarzu Google i udostępnienie linków. Zgodność tytułów; "zaproszenie" w nazwie.

[ Dodano: Nie Sie 22, 2021 8:24 am ]
w którymś z tych miasteczek: Dynów, Błażowa, Nozdrzec, Dubiecko, Jawornik Polski (lub w jakiejś innej miejscowości zlokalizowanej w ich okolicy). Ogólnie chodzi o miejsca, do których jestem w stanie dostać się stosunkowo szybko pieszo i/lub rowerem, a więc takie, które są oddalone od miejsca mojego zamieszkania do 20 km w jedną stronę (wyjątkiem jest Rzeszów, gdzie - w sprzyjających warunkach pogodowych - mogę dojechać rowerem, pomimo że mam do centrum miasta ponad 30 km); w razie potrzeby będę mogę oczywiście dojechać (np. autobusem lub innym środkiem lokomocji) również do bardziej oddalonych miejscowości, jeśli tylko akurat będzie się czym tam dostać i jednocześnie jeśli będę mógł wydać pieniądze na przejazd.

[ Dodano: Nie Sie 22, 2021 8:29 am ]
Zgodnie z tym, co zostało już wcześniej napisane, spotkanie odbędzie się, jeśli przynajmniej jedna osoba wyrazi chęć skorzystania z zaproszenia w godzinach jego obowiązywania (kontaktować się można ze mną mejlowo - mejl znajduje się poniżej, lub telefonicznie pod nr tel. 7BB 76B 1Z9; B = 8, Z = 2). Wówczas ustalimy dokładne miejsce spotkania (pojawię się w nim tak szybko, jak to tylko będzie możliwe), a ustaloną wspólnie lokalizację spotkania podam do ogólnej wiadomości w tym temacie (lub/i na stronie wydarzenie na fb). Może się jednak zdarzyć, że gdy już się spotkamy, to nie będziemy tkwić w jednym miejscu, ale będziemy cały czas się przemieszczać, więc każdy, kto będzie chciał do nas dołączyć, będzie musiał zapytać o naszą aktualną pozycję lub sprawdzić ją - co jakiś czas będę się te starał podawać w tym temacie (lub/i w sekcji Dyskusja wydarzenia na fb) link do przybliżonej lokalizacji, w której akurat będziemy się znajdować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group