Forum cybernetyczne Strona Główna Forum cybernetyczne
http://autonom.edu.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyniki testu charakterologicznego
Autor Wiadomość
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Sob Lut 17, 2018 10:21 am   Wyniki testu charakterologicznego

Link do testu dynamizmu: http://autonom.edu.pl/testy/test_dynamizmu.html
Autorem jest kol. A. Wójcik.
Należy oczywiście pamiętać, że Mazur, zapytany o możliwość określania dynamizmu charakteru przy pomocy testów, powiedział: "Również i do tego celu można posługiwać się testami. Nie jest to jednak najlepsza metoda".
Niemniej jednak ten (i podobne testy) mogą stanowić jakiś punkt wyjścia do rozpoznawania własnego charakteru.

Test daje w wyniku liczbę.
Każdy, kto chce, może podać swój wynik w tym temacie. Można też np. porównywać swój wynik z wynikami innych, zaznaczając liczby na wykresach.

Przeciwne dynamizmy:
>----------1----------2---------3----------4----------5------------>
<----------5----------4---------3----------2----------1------------<


Odnośnik do tego tematu podałem w treści postu dodanego na tablicy "autonomu" na fb.


Edit: 11.03.2018
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Sob Lut 17, 2018 10:58 am   

Mój wynik (test zrobiony przed chwilką): 2.5714285714285716
Poprzednio robiłem test na początku 2015. Wyszło mi wówczas około 2,7 (nie zapisałem pełnej liczby).
Osiągnąłem więc wynik zbliżony, co tylko potwierdza, że mój charakter jest statyczny, choć z odcieniem egzodynamicznym.
Osobnik o przeciwnym dynamizmie musiałby więc mieć: 6 - 2.5714285714285716 = ~3,43

>----------1----------2-----|----3----------4----------5----------> (mój dynamizm)
<----------5----------4-----|----3----------2----------1----------< (dynamizm osobnika o dynamizmie przeciwnym)
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Wto Mar 06, 2018 2:02 pm   

Pod postem na tablicy "autonomu" M i r o s ł a w M i k o ł a j c z y k dodał komentarz o treści: "3.142857142857143 ??? liczba prawie Pi ?;-)a coś więcej jakoś..? Ale brawo dla Autora".

Oznaczałoby to, jeśli oczywiście zakładać, że test zmierzył charakter rzeczywisty (a nie pozorny), że kolega ma charakter statyczny (o nieznacznym odcieniu endostatycznym).
Gdyby okazało się, że powtórki testu (przy poczynionym wyżej założeniu) dałoby liczby jeszcze bardziej odległe od liczby 3, oznaczałoby to, że odcień endostatyczny charakteru kolegi jest jeszcze większy.
6 - 3,14 = 2,86 - tyle wynosi przybliżony dynamizm charakteru osobnika o przeciwnym do kolegi dynamizmie.
Zaznaczmy na osiach nasze wyniki i porównajmy je.

<----------5----------4---------|3----------2----------1----------< (Twój wynik)
>----------1----------2-----|----3----------4----------5----------> (mój wynik)

Widać wyraźnie, że Twój dynamizm przekroczył statyzm, a mój dopiero zbliża się do czystego statyzmu (liczba 3). Brak więc na razie pełnej odpowiedniości pomiędzy naszymi dynamizmami, ale z biegiem czasu ta odpowiedniość będzie wzrastać, aż w końcu nasze dynamizmy będą sobie w pełni odpowiadać.
Już z krótkiej wymiany zdań pod postem można wnosić, że w jakimś zakresie nasze tolerancje na pewno zachodzą na siebie.
Przypomnijmy, że w zakresie tolerancji występuje swobodna akceptacja bodźców. To więc, co ja napisałem, nie sprawiło Ci przykrości, ale też to, co Ty napisałeś, nie sprawiło mnie przykrości. Innymi słowy sytuacja (wymiana zdań w formie komentarzy pod postem), w jakiej znaleźliśmy się, nie była przykra dla żadnej strony, bo też nikt na nikim niczego nie wymuszał, gdyż sytuacja była zgodna z naszymi dynamizmami.
Niestety możemy porównywać tylko liczby określające nasze dynamizmy, ale nie pełne zakresy naszych dynamizmów (tolerancje).
Niemniej jednak przy pomocy tego testu w pewnym stopniu można określić także zakresy naszych tolerancji.
Za pierwszym razem otrzymał kolega wynik około 3,14, ale innym razem może otrzymać np. około 3,3 lub np. około 2,9, a wówczas można byłoby mówić o zakresie np. od 2,9 do 3,3.

Również ubiór jest przejawem dynamizmu charakteru.
Nie wchodziłem na profil kolegi na fb, ale na pomniejszonym zdjęciu profilowym widzę, że jest kolega w garniturze.
Ja osobiście, jako egzostatyk, preferuję strój bardziej oryginalny, choć już nie w takim stopniu, jak to miało miejsce przed paru laty.
Kiedyś (kilka lat temu), kiedy stałem przed przejściem dla pieszych i zauważyłem po przeciwnej stronie kogoś, kto miał dokładnie taką samą żółtą bluzę z kapturem, przeraziłem się! Potwierdza to tylko to, że "W odróżnieniu od egzostatyków, których przeraża, że ktoś inny mógłby się ubrać tak samo jak oni, statyków razi, gdy ktoś się wyłamuje z powszechnej jednolitości strojów".
 
 
Morsin

Wysłany: Wto Mar 13, 2018 4:07 pm   

Witam,

mój wynik to 3.5238095238095237.
Pytanie na ile poprawnie były sprecyzowane pytania w teście? Gdyż czasami się wahałem się co do odpowiedzi...
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Wto Mar 13, 2018 7:35 pm   

Witam,
dziękuję za podanie wyniku.
Ja również się wahałem, kiedy rozwiązywałem test.
Źródłem tych wahań jest między innymi to, że skala dynamizmu jest ciągła.
Wydaje się, że najmniej wahają się (co nie jest jednak równoznaczne z ci, których dynamizmy są "czyste", czyli statycy, oraz skrajni egzodynamicy i endodynamicy. Dynamicy nie mają jednak przywiązania do zasad, więc ich odpowiedzi (zaznaczenie określonych pól) z takich lub innych względów mogą nie być rzetelne (w porównaniu z odpowiedziami statyków).
Dlatego właśnie najlepszą metodą rozeznawania dynamizmu (swojego i innych) jest obserwacja.
Z określaniem dynamizmu jest podobnie jak z określaniem wzrostu. Mając do dyspozycji określenia "niski", "średni" i "wysoki", najłatwiej określać wzrost tych osób, które są niskie, średniego i wysokiego wzrostu. Ci, których wzrost jest pośredni, mogą być zaliczeni zarówno do jednej, jak i do drugiej (sąsiadującej z nią) grupy.

Proponuję, abyś zrobił jeszcze raz test, wybierając tym razem te odpowiedzi, których nie wybrałeś, a które brałeś pod uwagę. Ciekawe, czy otrzymasz liczbę większą od tej, którą podałeś, czy może mniejszą.

Spośród trzech podanych w tym temacie wyników, Twój jest najwyższy.
Można o Tobie powiedzieć, że jesteś jedną nogą w endostatyzmie. Jeśli tak jest faktycznie, to możliwe że jesteś jakimś przedsiębiorcą, choćby tylko i tzw. drobnym.
Jeśli nie masz nic przeciwko temu, to potwierdź lub zaprzecz. Oczywiście nie pytam o żadne szczegóły.

Jeśli chodzi o sam test, jest czymś w rodzaju zachęty do zrobienia pierwszego kroku. Kolejnym powinno być studiowanie szczegółowych przejawów dynamizmu, które znajdziesz tutaj: http://autonom.edu.pl/pub..._charakteru.php
 
 
Morsin

Wysłany: Nie Mar 18, 2018 9:04 pm   

Witam,
dziękuję bardzo za odpowiedź i opis.
Oglądałem stronę, którą Pan mi podesłał i powiem, że zapoznając się z tabelą Przejawów Dynamizmu Charakteru tab. 15.2, bardzo pasuje do mnie klasa charakteru AB. Ale będę musiał się bardziej temu przyjrzeć i zrobić test jeszcze raz.

Co do przedsiębiorczości, to nie posiadam własnej firmy:(
Obecnie mieszkam za granicą i oszczędzam na dom, który chciałbym postawić swojej rodzinie bez kredytów... Co do przedsiębiorstwa, to nie powiem, jest to moje marzenie, mieć coś swojego, ale na razie idę według wytycznych planów. Najpierw dom:)
Pozdrawiam!

[ Dodano: Sro Mar 21, 2018 11:11 am ]
Przerobiłem ponownie test i przy odpowiedziach zaznaczyłem te odpowiedzi, które brałem pod uwagę przy wcześniejszym rozwiązywaniu testu lecz je wtedy nie zaznaczyłem.

Mój wynik dokładnie 3.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group