Forum cybernetyczne Strona Główna Forum cybernetyczne
http://autonom.edu.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konfigurator charakterologiczny
Autor Wiadomość
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 3:01 pm   Konfigurator charakterologiczny

Nawiązując do testów charakterologicznych oraz wątku Diagnoza właściwości intelektualnych, chcę zaprosić do ogólnej dyskusji nt. optymalnego (internetowego) systemu doboru charakterologicznego. Nazwijmy go "konfiguratorem charakterologicznym" (od terminu "konfiguracja charakterologiczna").

Mam kilka przemyśleń, którymi wkrótce się podzielę.
 
 
krzysztof

Wysłany: Pon Cze 28, 2010 7:56 pm   

Czekam z zaciekawieniem : )
 
 
gwidon

Wysłany: Pon Sty 03, 2011 9:18 am   

I co z konfiguratorem charakterologicznym, program już gotowy :) ?
Ostatnio zmieniony przez W.D. Nie Cze 21, 2015 4:25 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 11:44 am   

Też chciałbym wiedzieć, czy gotowy. Możliwe, że tak. Istnieją (w tej chwili przynajmniej jedna polskojęzyczna) strony internetowe, których autorzy posługują się testami do określenia dynamizmu charakteru użytkowników. Testy te są jednak tylko czymś w rodzaju dodatku. Wielu użytkowników ignoruje test i w ogóle nie wypełnia ankiety. Tym sposobem to, co powinno być najistotniejsze, schodzi na dalszy plan, a liczą się rzeczy mniej istotne. Oczywiście nie samo rozwiązanie testu jest najważniejsze, ale to, aby prawidłowo rozeznać swój rzeczywisty charakter (wspomagając się testami lub nie). Wprawdzie np. ze zdjęć i informacji, jakie użytkownicy dodają do profili, można wyciągnąć słuszne wnioski odnośnie ich dynamizmów, ale mechanizmu, który automatycznie porównywałby (istotne) dane z profili i konfigurowałby ("kojarzył") samoczynnie charaktery (oszczędzając wysiłek, jaki ludzie wkładają w samodzielne poszukiwania) - (chyba) wciąż brak.
A może taki system wcale nie jest potrzebny? Może w zupełności wystarczy wiedza o charakterach, indeksowana strona internetowa, na której moglibyśmy podać informacje odnośnie naszych charakterów, i wyszukiwarka Google?
Wydaje się jednak, że można było ułatwić cały proces konfigurowania. Może Google kiedyś wyjdzie naprzeciw takim oczekiwaniom i np. wprowadzi nową usługę - globalną konfiguracje charakterologiczną.

Tutaj warto zacytować fragment wywiadu z Marianem Mazurem, w którym mówi właśnie o skuteczności testów.
I.R.: - Psycholodzy starają się sprecyzować psychikę ludzi za pomocą rozmaitych testów. Czy w podobny sposób można określić czyjś dynamizm charakteru?

M.M.: - Również i do tego celu można posługiwać się testami. Nie jest to jednak najlepsza metoda. Testy to dla psychologów konieczność, bo nie znając funkcjonowania mechanizmu wewnętrznego ludzkiej psychiki, muszą oni zadawać badanemu człowiekowi mnóstwo pytań, po czym z otrzymanych odpowiedzi, niekoniecznie szczerych i ścisłych, usiłują wytworzyć sobie jakiś spójny obraz całości. (...)

[ Dodano: Nie Sty 25, 2015 11:38 am ]

Osobnej usługi (konfiguracji w oparciu o indeks) Google na razie nie oferuje. Nie szkodzi. Jest wyszukiwarka i przy jej pomocy można (choć nie w sposób automatyczny) wyszukiwać wszelkie rodzaje charakterów i próbować tworzyć powiązania pomiędzy tymi, które sobie odpowiadają.
Ważne więc, aby na indeksowanych przez Google, a edytowanych przez nas stronach (wszystko jedno czy w jakimś serwisie społecznościowym, czy gdzieś indziej, nawet np. w jakimś ogłoszeniu lub w wątku na forum; istotne jednak to, żeby mieć możliwość stałej jego edycji) podawać informacje opisujące (pośrednio lub bezpośrednio) nasz charakter, jak też takie, które będą nas identyfikować w czasie i przestrzeni, zwiększając tym samym nasze (i innych) szanse na zostanie powiązanymi z ludźmi o odpowiednich charakterach.

Opis swojego charakteru zamieszam na tym forum w osobnym wątku. Czekam aż jego zawartość zostanie zaindeksowana.

[ Dodano: Nie Cze 21, 2015 6:29 pm ]
Opis mojego charakteru został zaindeksowany. Można więc moją charakterystykę wyszukać np. przy pomocy takich słów kluczowych: charakter egzostatyzm schizma.
Wątek dziś edytowałem, więc niektóre ze słów nie są jeszcze zaindeksowane, np. "egzostatyk".

[ Dodano: Nie Cze 21, 2015 10:58 pm ]
Dziś też prosiłem na tablicy "autonomu" na fb o wyszukanie w Google słów: "charakter egzostatyzm schizma" i napisanie w komentarzu pod wpisem, co wyświetliło się w wynikach wyszukiwania na pierwszym miejscu. Do chwili usunięcia przeze mnie wpisu odpowiedziały trzy osoby. Dwie z nich (Wojciech D. i Mateusz T.) podały linki do tej samej strony, a trzecia osoba (Sam D.) udostępniła zrzut ekranu strony z wynikami, na którym widać, że na pierwszym miejscu znajduje się odnośnik do tej samej strony, do której linki podały dwie pierwsze osoby. (Wszystkim jeszcze raz dziękuję za odzew). Tą stroną jest wspomniany wyżej wątek, w którym podaję opis swojego charakteru.
Wszyscy uzyskaliśmy taki sam wynik wyszukiwania i byłoby raczej dziwne, gdyby tak nie było. Chodzi jednak o coś innego. O to, aby sobie uświadomić, że użytkownicy Internetu powinni być wyposażeni w wiedzę z zakresu ctc i na edytowanych przez siebie stronach (dostępnych bez logowania, a indeksowanych przez Google) powinni podawać istotne informacje odnośnie swoich charakterów.
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Pon Wrz 14, 2015 11:21 am   

11 wrześnie 2015 dodałem post na tablicy fb "autonomu" o treści: "W wynikach wyszukiwania słów: "charakter statyk sherlock holmes" na pierwszym miejscu znajduje się link do opisu mojego charakteru (wątek na forum). Nie piszę o tym jednak po to, aby zachęcić Was do wyszukania tych słów i odwiedzenia mojego "profilu", ale po to, aby skłonić Was do podawania do ogólnej wiadomości w Internecie opisów Waszych charakterów. Wszystko jedno gdzie (niekoniecznie na forum), byle tylko podane przez Was informacje zostały zaindeksowane przez Google, aby można je było wyszukać (i np. porównać z tym, co sami o sobie wiemy).
Ewentualne komentarze proszę dodawać na forum w formie postów w wątku: [usunięty adres www]".
W tym samym dniu wpis skomentował Andrzej Ch., pytając: "W jakim celu?"
Odpowiadam: ogólnie chodzi o zwiększanie szans na powstawanie konfiguracji charakterologicznych opartych na dobraniu charakterów.
Zamieszczając w Internecie opisy swoich charakterów umożliwiamy sobie i innym znalezienie takich ludzi, z którymi moglibyśmy (przynajmniej potencjalnie) nawiązać kontakt (wystąpienie sprzężenia zwrotnego). Ważne jest jednak to, żeby sprzężenie zwrotne, jeśli już wystąpi, powiązało ludzi o zgodnych charakterach, a przynajmniej żeby powstały konfiguracje zachęcające (wzrost dobrania charakterów z czasem).
Z tym tematem wiąże się np. problem imigrantów. Osobiście "jestem za, a nawet przeciw". "Za", bo uważam, że każdy powinien mieć prawo osiedlać się tam, gdzie tylko chce, a "przeciw", jeśli charaktery przesiedleńców byłyby przyśpieszone i skrajnie endodynamiczne. Nadwyżka endodynamików w kraju egzostatyków mogłaby zaburzyć równowagę całego naszego społeczeństwa. I chyba przerabialiśmy to całkiem niedawno.
Osobiście np. nie znam żadnego Turka, ale ci, których widziałem i widuję w Rzeszowie na ulicy, bądź u których zdarzało mi się kupować kebaby, zawsze budzili moją sympatię.
A czy Syryjczycy są podobni pod względem charakterologicznym do Turków? JEŚLI tak, to nie stanowią zagrożenia i mogą się z nami "zasymilować".
Dynamicy mogą jednak stwarzać problemy. Romowie np. chcą używać życia, nie zważając na zasady, co niekoniecznie musi być w zgodzie z dążeniami Polaków, w których sąsiedztwie oni mieszkają. Wyobraźmy sobie teraz że do Polski sprowadza się np. milion Romów.
Starzejemy się (jako całość), a więc i nasz charakter narodowy przesuwa się w kierunku od egzostatyzmu do statyzmu.
Brak nam głównie endostatyków (dobrych organizatorów). Nie bez powodu tylu Polaków wybrało Wyspy Brytyjskie. Nie bez powodu też np. Polski Bus cieszy się taką popularnością.
Istotne jest więc żeby: 1/ rozeznać prawidłowo własny charakter, 2/ dążyć do powstania sprzężeń z ludźmi o odpowiednich charakterach.
Zrozumienie, że charakter jest najważniejszy i decyduje o stosunkach międzyludzkich z pewnością wszystkim może pomóc w podjęciu racjonalnych decyzji, także jeśli chodzi o wybór kraju do osiedlenia. Należy więc uświadamiać wszystkie strony, że niewłaściwy wybór może być przyczyną przyszłych konfliktów, bo jak wiemy - "charakter jest nieprzerabiany", więc jedynym wyjściem jest zmiana sytuacji. Temu celowi ma właśnie służyć "konfigurator charakterologiczny". Aby jednak działał, musimy podawać istotne informacje o samych sobie, choćby tylko po to, aby dać się znaleźć tym, którzy wolą szukać niż być szukanymi.


[ Dodano: Pią Sty 22, 2016 11:03 am ]
System rozpoznawania twarzy od Google (http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/system-rozpoznawania-twarzy-google-identyfikuje-ludzi-niemal-ze-100-dokladnoscia) może stać się kiedyś istotnym elementem konfiguratora.

Istnieją (płatne) serwisy, które ograniczają wymianę wiadomości pomiędzy użytkownikami, a jednocześnie blokują możliwość kontaktu z własnymi użytkownikami osobom, które nie mają konta. Dopiero kiedy użytkownik założy konto i uiści określoną opłatę, wówczas zyskuje możliwość kontaktowania się z innymi użytkownikami.
Mimo to będzie można "namierzyć" inne profile tychże użytkowników, jeśli tylko je posiadają. Chodzi o takie, w których np. podadzą swoje dane kontaktowe, dzięki czemu bez trudu będzie można się z nim skontaktować (za darmo). Wewnętrzne blokady stosowane przez serwisy (o ile nie zostanie wyłącznie indeksowanie przez wyszukiwarki) na nic się wówczas nie zdadzą. Wystarczy więc użyć właściwie dobranych słów w profilu, np. w polu typu "O mnie" lub tagach (na profilach w płatnych serwisach).

Znacznie łatwiej i szybciej będziemy w stanie wyszukiwać (i znajdować) dokładnie to, czego szukamy. Ograniczona zostanie przy tym rola pośredników (pośrednictwo, jak wiadomo, kosztuje; dlaczego jednak mamy płacić za coś, co może być dostępne za darmo?).


Oby tylko zakładanie ogólnie dostępnych profili i o zawartości systematycznie indeksowanej przez Google stało się jak najszybciej czymś zupełnie naturalnym i powszechnym.


Edit: 11.08.2018
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group