Forum cybernetyczne Strona Główna Forum cybernetyczne
http://autonom.edu.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
prawo autorskie
Autor Wiadomość
wojtek

Wysłany: Sro Gru 13, 2006 4:08 pm   prawo autorskie

A co z prawami autorskimi ?? Ktoś zbadał sytuację prawną?


Wojtek
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Sob Lis 22, 2014 12:31 pm   

Słuszne pytanie.
Proponuję, aby każdy, kto ściągnął ze zbioru książkę, a nie ma na stanie oryginału w wersji papierowej, przelał na konto właściciela praw jakąś kwotę. Jaką? Np. "Cybernetykę kultury" można kupić na Allegro za około 10 zł, więc zbliżoną kwotę (pomijam koszt papieru, farby i wydruku książki, jak też - zakupu np. dysku twardego, na którym po ściągnięciu, będziemy trzymać książkę) można byłoby przekazać autorowi, jeśli oczywiście nie zamierzamy kupić papierowego oryginału (adres Pana Kosseckiego znajduje się w Kontaktach, więc można zapytać o numer konta).
Co się tyczy pozostałych książek (i nie tylko), to myślę, że należałoby postąpić (w przypadku nieposiadania papierowego oryginału) tak samo - dowiedzieć się, kto jest właścicielem praw do każdej książki z osoba, ustalić kwotę do zapłaty, no i zrobić przelew, jeśli chcielibyśmy zachować ściągniętą książkę na własność.

Spróbujmy ustalić właścicieli praw poszczególnych książek. Wówczas mógłbym dodać informację o możliwości zapłacenia autorowi/właścicielowi praw za ściągniętą pozycję.
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Czw Sty 01, 2015 10:43 am   

Pisałem do Pana Józefa Kosseckiego w sprawie udostępniania w Internecie jego publikacji. Zapewnił mnie, że jego publikacje można bezpłatnie kopiować i rozpowszechniać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group