Forum cybernetyczne Strona Główna Forum cybernetyczne
http://autonom.edu.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cybernetyka a religia
Autor Wiadomość
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Pią Lis 23, 2012 9:04 pm   Cybernetyka a religia

Dyskusja rozpoczęła się od słów, które znalazłem na stronie: Dyskusja:Cybernetyka – Wikipedia, wolna encyklopedia pl.wikipedia.org
Ich treść: "Natomiast link: http://www.autonom.edu.pl to link to strony prezentującej poglądy skrajnie religijne itp, straszne bzdury."


Krzysztof Kawalec Może ten komentarz to znak, że CTC to idea, której czas jeszcze nie nadszedł? Ale gdy nadejdzie, zmieni (zrewolucjonizuje) stosunki międzyludzkie, jak przepowiedział to jej Autor :)
18 lutego o 08:07 · Lubię to!

W.D.: Niestety autor wpisu nie przytoczył słów, które uznał za "skrajnie religijne". Nie napisał też co dokładnie rozumie przez to określenie.
Nie znaczy to jednak, że jego słowa nie mogą być punktem wyjścia do dyskusji.
Internetowy słownik PWN podaje, że "religijny" to "dotyczący religii" oraz "odznaczający się głęboką wiarą i pobożnością".
Które publikacje odnoszą się do religii i co o niej mówią?
Krzysztofie, jesteś człowiekiem religijnym? Co odpowiedziałbyś na pytanie: "Wierzysz w Boga?".

Już zmienia i to od lat. Powoli, być może niedostrzegalnie, kropla drąży skałę...
18 lutego o 18:54 · Lubię to!

Krzysztof Kawalec Być może publikacje Docenta Józefa Kosseckiego o kościele katolickim zostały uznane za odnoszące się do religii... Jeśli chodzi o mój stosunek do niej, to powiem tylko, że jestem przeciętnym członkiem kościoła rzymskokatolickiego i że bliska mi jest moralność chrześcijańska :) Odnośnie do CTC, to było dla mnie bardzo dziwne, że jest niemal zupełnie nieznana opinii publicznej, a nawet chyba w świecie naukowym. CTC jest przemilczana, ale rzeczywiście, działalność Autonoma jest taką kroplą, która drąży skałę :)

19 lutego o 14:24 · Lubię to!
W.D.: Trudno jednak doszukać się w nich jakichś religijnych skrajności, przynajmniej w sensie słownikowym.
Czy mógłbyś napisać, co rozumiesz przez "moralność chrześcijańską"?
O "Bogu" była już mowa na forum w wątku: http://forum.autonom.edu....2f21c78cba79668

29 lutego o 13:40 · Lubię to! · Usuń podgląd
Krzysztof Kawalec Moralność chrześcijańska - zespół norm moralnych propagowanych przez Jezusa Chrystusa
4 marca o 20:16 · Lubię to!

W.D.: Kontynuujmy temat.
Jakie są te normy i na czym polegają? Wyobraź sobie, że pyta Cię o to ktoś, kto nigdy nie słyszał o Jezusie. Co odpowiadasz?
28 maja o 08:46 · Lubię to!
 
 
krzysztof

Wysłany: Nie Lis 25, 2012 6:43 pm   

Najważniejszą chrześcijańską normą moralną (przykazaniem) jest miłość Boga i miłość bliźniego ("będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego").
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group