Forum cybernetyczne Strona Główna Forum cybernetyczne
http://autonom.edu.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaproszenia
Autor Wiadomość
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Wto Sty 27, 2015 12:01 pm   

Mam kilka uwag natury "socjotechnicznej".
Nie wymagam, żeby mnie pozdrawiano podczas przypadkowych spotkań (np. na ulicy), a nawet proszę, aby tego nie robić. Pozdrawiajmy się głównie wówczas, gdy np. spotkamy się na umówionym spotkaniu.
Wnioskuję więc o to, aby zachowywać się w "realu" tak, jak zachowujemy się np. na GG - pozdrawiamy się zazwyczaj wtedy, kiedy rozpoczynamy rozmowę. Nie pozdrawiamy natomiast każdego, który akurat zmienił status na "dostępny".
Można więc byłoby przyjąć (w dzisiejszej dobie), że jesteśmy non stop "dostępni" i w ogóle zrezygnować ze zwyczaju machinalnego pozdrawiania (jeśli nie chcemy np. rozpocząć rozmowy), gdy akurat przypadkiem trafimy gdzieś na siebie. Innymi słowy, jestem za tym, aby rezygnować ze zwyczaju, wpajanego nam w dziecięcym wieku, a który to wyraża się w słowach: "Powiedz ładnie >>dzień dobry<<".
Nie oznacza to oczywiście, że musimy przechodzić obok siebie bez słowa. Można się odezwać, z tym jednak zastrzeżeniem, że nie obruszamy się na tego, kto nie zareaguje na naszą "zaczepkę" lub zareaguje nie tak, jak tego życzylibyśmy sobie. Słowem - niczego nie wymuszamy i staramy się zachowywać naturalnie.
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Pią Mar 20, 2015 7:59 pm   

Przeniosłem tutaj to, co napisałem w swoim wątku zatytułowanym "Zaproszenia W.D.)), a sam wątek usuwam.
Temat założyłem w Sob Lis 15, 2014 3:17 pm pisząc w nim: "Pod linkiem znajduje się mapa. Widoczny fragment przedstawia okolice mojego zamieszkania.
Niedawno w mojej miejscowości został zakończony proces scalania gruntów. Dane w Geoporatlu o charakterze katastralnym dają możliwość sprawdzenia przebiegu nowych dróg (ich przebieg częściowo pokrywa się z przebiegiem starych dróg). Zmniejsza to ryzyko naruszenia czyjejś własności, a zarazem daje możliwość odparcia ewentualnych zarzutów o wtargnięcie na cudzą posesję, jeśli oczywiście okażą się być bezpodstawne.
Wyznaczone (i zaznaczone na mapie) drogi są PUBLICZNE (mylę się?) i każdy może się nimi poruszać, a świadomość tego faktu sprawia, że po wsi maszeruje się jak po mieście, gdzie spacerowanie ulicami (nawet dla samego spacerowania) jest rzeczą zupełnie naturalną.
Wszystkich chętnych mazurowców z okolic (i nie tylko) zapraszam na marsze połączone z dyskusją, a jednocześnie zachęcam do zapraszania w swoje strony.

Kontynuując wątek, napisałem (Pon Lis 17, 2014 7:42 pm): "Zarówno przedwczoraj, jak i wczoraj zrobiłem kilka kilometrów z kijkami w dłoniach. Dwie różne (krótkie) trasy - dwie nowe trasy.
Dziś już chyba nie uda mi się wyjść, ale jutro pewnie tak, o czym napiszę w tym wątku.
Będę tu pisał o swoich wyjściach, więc gdyby ktoś z Was chciał i mógł dołączyć do mnie, to zapraszam.
Na razie trenuję na krótkich trasach w okolicy miejsca zamieszkania, ale będę je sukcesywnie wydłużał. Będę też przenosił się (autobusem) w inne okolice, również te położone bliżej miast. Same miasta też wchodzą w rachubę."

Na moje wpisy zareagował Grzesiek pisząc (Nie Mar 15, 2015 6:22 pm): "Mógłbym przyjechać w Pana okolice i spotkać się na pogawędkę o cybernetyce. Sobota lub niedziela najbardziej mi odpowiada. Wcześniej nie byłem w tamtych stronach, więc proszę określić dokładniej miejsce. Pozdrawiam."

Na co wczoraj odpisałem: "Dziękuję za propozycję. Zaczekajmy na poprawę pogody. Póki co, moim zdaniem, pogoda (głównie silny i chłodny wiatr) nie sprzyja spotkaniom w plenerze. Pozdrawiam.
(...) Doszedłem do wniosku, że jednak lepiej będzie, jeśli każde zaproszenie będzie w osobnym wątku." I dlatego usunąłem wspomniany wątek.
 
 
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Nie Lip 05, 2015 6:08 am   

Kilka dni temu zacząłem dodawać zaproszenia w formie wydarzeń w moim kalendarzu Google. Adres kalendarza: https://www.google.com/ca...z=Europe/Warsaw
Chętnych zapraszam do udziału.
Szczegóły zaproszeń podaje w opisie wydarzeń.
Nie trzeba się wcześniej zgłaszać. Nie prowadzę zapisów. Dołączyć do mnie można w każdej chwili (w podanym przeze mnie przedziale czasowym). Jeśli jednak z opisu wydarzenia nie można się dowiedzieć, gdzie się aktualnie znajduję, to proszę o kontakt. Podam swoją bieżącą lokalizację.
Moje dane kontaktowe pod adresem: http://autonom.edu.pl/kontakty.php.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group