Forum cybernetyczne Strona Główna Forum cybernetyczne
http://autonom.edu.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Crowdfunding
Autor Wiadomość
W.D.

Dynamizm charakteru: statyzm (odcień egzodynamiczny)
Wysłany: Sob Lis 05, 2016 11:20 am   Crowdfunding

W sierpniu tego roku porządkowałem w Rzeszowie pomnik Mickiewicza oraz chodnik wokół niego. Łącznie zeszło mi około 12 godzin (3 razy po 3 godziny). Zrobiłem to z własnej inicjatywy i za darmo. Zanim jednak zdecydowałem się na ten krok, upłynęło parę dni. Kiedy jednak wziąłem się już za robotę, to odczułem ogromną satysfakcję. Pomyślałem, że to jest właśnie to, co chcę robić - porządkować miejsca publiczne, ale bynajmniej nie na czyjeś polecenie, ale z własnej nieprzymuszonej woli! Być "sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem"!
Wprawdzie często się słyszy (zwłaszcza z ust osób spoza Rzeszowa), że Rzeszów jest czystym miastem (zasługi w tej dziedzinie najczęściej przypisuje się Prezydentowi Rzeszowa, zapominając jednak przy tym, że to przecież nie sam Prezydent we własnej osobie sprząta, ale rzesze pracowników), jednakże zawsze pozostaje coś do zrobienia i tutaj jest pole do popisu dla mnie.
Porządkując pomnik Mickiewicza czułem się jak ryba w wodzie. Lubię pracować ciężko, szybko, a zarazem dokładnie, ale... krótko. Nie dość, że ten "warunek" był spełniony, to jeszcze w dodatku mogłem pełnić dodatkową funkcję - udzielać informacji przechodniom. Robiłem więc (najlepiej jak potrafiłem) coś, co sprawiało mi radość, a jednocześnie byłem w centrum. Zabrakło tylko jednego elementu - minimalnego wynagrodzenia za pracę. Rozważałem różne warianty, m. in. ustawianie pojemnika z napisem o treści np. "proszę o wolne datki" czy kontaktowanie się instytucjami odpowiedzialnymi za utrzymywanie porządku i proszenie ich o jakieś (drobne) pieniądze w zamian za wykonane prace. W końcu jednak nie zdecydowałem się na żadne z tych rozwiązań, a w międzyczasie zatrudniłem do dorywczych prac zleconych i dlatego nawet nie zacząłem porządkować innych wcześniej upatrzonych miejsc.

Temat finansowania społecznościowego wiąże się też w pewnym stopniu z tematem podziału pracy. Najlepsze w tym jest to, że można tym sposobem obejść różne formalności, które utrudniają, a nawet mogą wręcz uniemożliwiać (szybkie) osiąganie określonych celów społecznych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group