Forum cybernetyczne Strona Główna Forum cybernetyczne
(http://autonom.edu.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Finansowanie działalności
Autor Wiadomość
W.D.

Wysłany: Wto Lis 11, 2014 11:26 am   Finansowanie działalności

Z założenia dostęp do publikacji miał być (i jest) bezpłatny - "autonom" nie przynosi żadnych zysków. Nie ma podstaw, aby pobierać pieniądze za korzystanie z udostępnionych materiałów, choć faktem jest, że za serwer, na którym one się znajdują, trzeba płacić. Pieniądze należą się natomiast autorom, o ile oczywiście nie wyrazili zgody na bezpłatne rozpowszechnianie ich prac. Jednakże piszący te słowa musi z czegoś żyć i choć nie przywiązuje wagi do pieniędzy, to bez nich (chcąc nie chcąc) się nie obejdzie i aby mógł oddawać się sprawie, musi szukać sposobu na zdobycie środków niezbędnych do życia. Mam jednak skromne wymagania. Nie mam samochodu i w ogóle go nie potrzebuje. Mam tylko rower (często sam go naprawiam, a wtedy ponoszę tylko koszt zakupu części). Ma on (niektóre elementy, np. rama) już około 20 lat, ale wciąż jest na chodzie. Jeśli mam coś do załatwienia w Rzeszowie (od centrum miasta dzieli mnie około 35 km), to zwykle jeżdżę w obie strony rowerem, a więc nie ponoszę kosztów dojazdu. Jeśli jednak trafiają się okazje zakupu biletów w promocyjnych cenach, to często z nich korzystam. W zimie natomiast, kiedy nie daje się jeździć rowerem, dużo chodzę pieszo i tylko wtedy, kiedy już muszę, korzystam ze środków transportu publicznego. Jem też całkiem niewiele; w każdym razie nie przejadam się. Ubieram się niemal wyłącznie w dyskontach z używaną odzieżą.
"W 2011 roku w Polsce wartość minimum egzystencji dla samotnej osoby dorosłej wyniosła 500,68 zł" (Wikipedia). Za kwotę nawet niższą od tej jestem w stanie przeżyć miesiąc.
Zwykle imam się dorywczych zajęć (w Rzeszowie i okolicy). Rzecz jednak w tym, że im więcej czasu pochłaniają mi dojazdy do miejsca pracy i im więcej czasu pochłonie sama praca, tym mniej mogę go przeznaczyć dla "autonomu". Mam wówczas na utrzymanie, ale co z tego, skoro wewnętrznie jestem rozdarty, bo nie mogę robić tego, do czego mnie ciągnie. Pomimo więc że proszę o wolne datki, jednocześnie szukam sposobu na to, aby robić to, co lubię, i zarazem utrzymać się na powierzchni.

Wolne datki można przekazywać przez PayPal: http://www.autonom.edu.pl/paypal.html lub robiąc przelew bezpośrednio na moje konto bankowe. Nr konta: 5 O 1 0 2 0 5 5 5 8 1 1 1 1 1 6 8 8 8 6 7 0 0 0 6 0, nazwa odbiorcy: Wojciech D o m i n, tytuł przelewu dowolny. Odnośnie wysokości wpłacanych kwot: nie mam żadnych oczekiwań (i nie wyobrażam sobie, żebym mógł mieć) co do wysokości przekazywanych mi sum. Może tylko jedno: żeby były możliwie jak najniższe. Za najmniejszą będę wdzięczny i z góry dziękuję za wszystkie.

[ Dodano: Pią Lut 12, 2016 12:20 pm ]
Bardzo dziękuję za te wpłaty, które dotychczas otrzymałem. Jednocześnie chciałbym prosić wszystkich, którzy jeszcze zdecydują się zrobić przelew, aby przekazywali tylko drobne kwoty (10zł, a nawet 5 czy 2 (i mniej)). Wolałbym, jeśli mogę sobie tutaj pozwolić na taką uwagę, otrzymać jak najmniejsze wsparcie od jak największej liczby osób (żeby ciężar finansowy rozłożył się mniej więcej po równo na wszystkich udzielających wsparcia, ale zarazem był jak najlżejszy do udźwignięcia).

Tomasz Biały Również dorzuciłem od siebie kilka groszy. Dziękuję za bezcenny wkład w szerzeniu dorobku naukowego Polskiej Szkoły Cybernetyki.
Lubię to! · Odpowiedz · Wiadomość · 10 luty o 22:33
autonom.edu.pl
autonom.edu.pl Pani Tomku, bardzo dziękuję za wpłatę. Z miłe słowa także, choć należą się ona przede wszystkim tym, którzy aktywnie przyczyniają się do tego, że zbiór się rozrasta. - W.D.
Lubię to! · Odpowiedz · 1 · 12 luty o 11:42 · Edytowany
Arkadiusz Wójcik
Arkadiusz Wójcik Panie Wojtku, wlasnie dokonalem wplate. Mam nadzieje, ze choc troche pomoze.
Lubię to! · Odpowiedz · Wiadomość · 10 luty o 13:10
autonom.edu.pl
autonom.edu.pl Panie Arku, serdecznie dziękuję za przelew. Nie spodziewałem się tak wysokiej kwoty. Czytając Pański komentarz myślałem o znacznie mniejszej sumie (poniżej 50zł). Pozwoli więc Pan, że zdecydowaną część tych pieniędzy potraktuję jako pożyczkę i zwrócę, gdy tylko nadarzy się okazja. Raz jeszcze dziękuję - bardzo mnie Pan podratował. - W.D.
Lubię to! · Odpowiedz · 1 · 12 luty o 11:42 · Edytowany

W.D.

Wysłany: Sob Lut 20, 2016 7:19 pm   

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim!, którzy wsparli mnie finansowo w tym miesiącu, a więc p. Maciejowi Węgrzynowi, p. Arkadiuszowi Wójcikowi, p. Tomaszowi Białemu, p. Michałowi Rymorzowi oraz p. Alicji Łakomskiej.
Nie spodziewałem się, że w ogóle otrzymam jakieś wpłaty i nawet liczyłem się już z tym, że nie będę miał za co kupić chleba. Jestem Wam szczerze wdzięczny i zobowiązany!

Szukam źródeł zarobkowania i jeśli tylko je znajdę, to z pewnością spróbuję zwrócić Wam to, co mi przekazaliście.

W.D.

Wysłany: Wto Kwi 26, 2016 2:07 pm   

Moja sytuacja finansowa nieznacznie poprawiła się. Na początku marca zatrudniłem się i przepracowałem przeszło miesiąc. Coś za coś jednak. Miałem pracę, ale za to nie miałem w ogóle czasu dla "autonomu". Od rana do wieczora byłem poza domem. Komputer poszedł zupełnie w odstawkę (przez miesiąc chyba ani raz go nie włączyłem). Niestety z pewnych przyczyn musiałem wziąć wolne i chwilowo nie pracuję, ale zacznę (taki mam zamiar), gdy tylko będę mógł (myślę, że za jakieś dwa tygodnie wrócę do pracy).
Wkrótce otrzymam pieniądze za pracę. Tym samym może uda mi się już niedługo zacząć zwracać przekazane mi dotychczas pieniądze.

W kwietniu otrzymałem wpłatę od p. Jerzego Wasilewskiego (w ramach wsparcia "autonomu"). Bardzo dziękuję.

W.D.

Wysłany: Sro Maj 11, 2016 10:10 am   

Pragnę gorąco podziękować p. Maciejowi Bełzowi (CYBER-RADIO.PL) za wpłatę!

PS Jeszcze nie otrzymałem pieniędzy za pracę w marcu. Kiedy tylko otrzymam i znów zacznę zarobkować, to postaram się zwracać (w małych ratach) to, co dotychczas otrzymałem.

W.D.

Wysłany: Nie Cze 12, 2016 4:11 pm   

Gdyby ktoś chciał się dołożyć do utrzymania (przez najbliższy rok) serwera, na którym są pliku "autonomu" (za kilka dni mija termin płatności), to proszę o niewielkie (tylko jakieś drobne kwoty) wpłaty na moje konto (nr powyżej). Z góry dziękuję za wszystkie.

W.D.

Wysłany: Pią Lip 08, 2016 8:57 am   

Serdecznie dziękuję panom: Maciejowi Węgrzynowi, Maciejowi Raniewiczowi oraz Michałowi Wołonkiewiczowi za wpłaty na utrzymanie serwera!

W.D.

Wysłany: Sob Paź 29, 2016 10:56 am   

W ostatnich miesiącach trochę pracowałem (prace dorywcze) i zarobiłem na bieżące utrzymanie. Niestety zarobione pieniądze mi się kończą. Już bym ich dawno nie miał, gdybym zapłacił zaległe rachunki. Na szczęście rachunki mogą poczekać.
Tym razem jednak nie proszę o datki, zwłaszcza że przez ostatnie miesiące bardzo mało zajmowałem się "autonomem" (albo całymi dniami byłem poza domem, albo z kolei nie miałem dostępu do Internetu), ale o sugestie i propozycje zadań do wykonania, a jakoś wiążących się z cybernetyką (np. skanowanie określonych pozycji), w zamian za wolne datki.

W.D.

Wysłany: Nie Lis 27, 2016 7:49 pm   

Bardzo dziękuję p. Tomaszowi Olejniczakowi za przelew.

W.D.

Wysłany: Czw Gru 29, 2016 4:10 pm   

Roczny koszt utrzymania domeny (autonom.edu.pl) pokrył w całości p. Arkadiusz Wójcik.
Serdecznie dziękuję za przekaz!

W.D.

Wysłany: Pią Mar 10, 2017 11:46 am   

Panowie (Jakub Marszałek i Maciej Raniewicz) stokrotne dzięki za przelewy!

Zaczyna się sezon prac dorywczych, więc może uda mi się już niebawem poprawić swoją sytuację finansową. Póki co jestem na razie na minusie i dlatego jestem bardzo wdzięczny za okazane wsparcie finansowe! Prawdę mówiąc, nie spodziewałem się (zwłaszcza że nie zwracałem się ostatnio z prośbą o pieniądze), że otrzymam jakieś datki. Jakież więc było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że dostałem pieniądze. O słodka chwilo! Jeszcze raz dziękuję!
Oczywiście cały czas czuję się zobligowany do tego, aby (gdy tylko zaistnieją ku temu warunki) zwracać otrzymane pieniądze.

Odpowiedz do tematu